Så skal du vide det! Fordi jeg synes du skal købe det der virker, i stedet for at lade dig falde for god marketing. Jeg er jo blevet ret glad for Gua Sha, som er en massage form jeg før har skrevet om. Fik du ikke læst det kan du læse om der her. Jeg er stadig lige så vild med det og faktisk endnu mere nu end i starten. Huden stråler efter jeg er begyndt på at bruge min Gua Sha. Min hud kan dog stadig ind imellem slå ud, men slet ikke på samme måde som tidligere. Jeg vil varmt anbefale dig at skrive Gua Sha kittet på din ønskeseddel.
Men nu til den nye opdagelse.. WOW det er noget der batter! Du kan nemlig også bruge din Gua Sha på kroppen. Specielt på benene hvor affaldsstoffer og stagnationer kan sidde dybt i bindevævet (hele hudens tykkelse). De dygtige piger fra Honest beauty talks har nemlig udviklet en balm samt en Gua Sha til kroppen. Den er helt suverænt til appelsin hud, væske i benene eller slap hud på balder og lår. Ja det er jo ikke nu du skal vise stængerne frem, men så er de dælme klar til foråret. 🙂

(Gua sha god til appelsinhud)
De kører faktisk start pakken til en god tilbudspris hvor du sparer hele 400 kr, men du skal være hurtigt, for de har ikke mange på lager. Jeg elsker at det hele er håndlavet og der er tanker bag hvert produkt. Der er INTET fylde-ingrediens i deres produkter, men kun ingredienser som rent faktisk gør noget godt for huden.
En lille sjov fætter der gør en stor forskel. For at holde huden smuk og skøn handler det faktisk utrolig meget om blodcirkulationen i kroppen. Jo mere ilt og næring du kan få til huden jo bedre. Her er Gua Sha helt fantastisk, men også tørbørsten både til krop og ansigt giver denne øget blodcirkulation. Jeg kan ikke undvære nogen af delene. Tænk at du kan bruge disse beauty-redskaber og få den varme og sitren i hele kroppen, som om du havde løbet 5 km. Ja ja, vi skal jo gerne gøre begge dele, men følelsen er stadig fantastisk. 🙂
Kærligst Tina

(Gua sha god til appelsinhud)
It’s going to be end of mine day, except before finish I am reading this impressive article to increase my
experience.